ورود/ثبت نام

درباره ما

سامانه راهنمايی و مشاوره‌ي تربیت ديني کودک و نوجوان

راهنمامان

فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّکرِ إِن کنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ (سوره‌ نحل: ۴۳)

پس اگر نمی‌دانید، از اهل ذکر (آگاهان) جویا شوید

آیه مبارکه‌ي فوق بیانگر یک اصل اساسی اسلامی در تمام زمینه‌های زندگی مادی و معنوی است و به همه مسلمانان تأکید می‌کند که آنچه را نمی‌دانند از اهل اطلاعش بپرسند و در مسائلی که از آن آگاهی لازم و کافي را ندارند اقدام نکنند. از اين رو، مسأله تخصص نه تنها در زمینه مسائل اسلامی و دینی از سوی قرآن به رسمیت شناخته شده، بلکه در همه‌ي زمینه‌ها مورد قبول و تأکید است.

تربيت صحيح کودکان و نوجوان يکي از دغدغه‌هاي مهم و اصلي والدين است. با توجه به اين که در راه فراز و نشيب‌هاي بسياري وجود دارد و همراه با رشد و بالندگي فرزندان مسائل و مشکلاتي جديدي براي آن‌ها به وجود مي‌آيد، مراجعه سريع و آسان به متخصصين حازق و با تجربه امري منطقي و اجتناب ناپذير خواهد بود. سامانه آنلاين راهنمامان اولین مرکز تخصصی خدمات راهنمایی و مشاوره‌ي تخصصي کودکان و نوجوانان در ايران اسلامي است که با هدف ارائه‌ي خدمات مشاوره‌اي و آموزش‌هاي مجازي از طريق ارائه‌ي محصولات ديداري و شنيداري سعي در ارتقاء سطح تربيت ديني نسل آينده‌ي اين مرز و بوم دارد.

ویژگی ممتاز و منحصر به فرد اين سامانه برخورداري از مشاوراني است که علاوه بر تخصص دانشگاهي در زمينه‌ي روانشناسي و علوم تربيتي، از تحصيلات عاليه‌ي حوزوي نيز بهره‌مندند. بنابراين، می‌توان ادعا کرد که همکاران ما در این سامانه به دلیل تسلطي که بر فرهنگ بومي اسلامي - ايراني دارند، مشاوره‌اي را ارائه مي‌دهند که از آسيب‌ها و انحرافات روانشناسی غربی به دور است و علاوه بر حل مسائل و مشکلات جسمي و رواني فرزندان شما به رشد و تعالي روحي و معنوي آنان اهتمام جدي دارند. با توجه به اين که چشم‌انداز اين مجموعه فراتر از مرزهاي جغرافيايي است و هدف ما نشر فرهنگ اسلام ناب در سراسر جهان است، در آينده‌اي نزديک امکان بهره‌مندي از مشاورين مسلط به زبان‌هاي انگليسي، عربي و ترکي براي مراجعين فراهم خواهد شد.